Edycja V -2019


Koncert Kameralny
Niedziela, 11.08.2019, godz. 13:00
Kościół pw. św. Bartłomieja Apostoła
ul. Nowodworska 17, Janówek Pierwszy

ARTYŚCI

Karol Gołębiowski – organy
Romuald Gołębiewski – klarnet i saksofon altowy

PROGRAM

Johan Helmich Roman [1694-1758] – Drottningholmsmusiken Suit,
części: Grave-Allegro-Lento-Allegro-Vivace
Wolfghang Amadeusz Mozart [1756-1791] – LarghettoKoncertu klarnetowego A-dur
Jan Sebastian Bach [1685-1750 ] – Arioso BVW 146
Eugène Bozza [1905-1991] – Aria na klarnet i organy
Józef Haydn [1732-1809] – 6 Stücke für ein Flötenuhr
Ronald Binge [1910-1979] – Romance z Koncertu na saksofon i orkiestrę
Zoltán Gárdonyi [1906-1986] – Mozart changes
Denis Bédard [*1950] – II Sonata na saksofon altowy i organy,
części: Molto rubato-Allegro energico-Andantino-Allegro

Koncert z okazji 99. rocznicy Bitwy Warszawskiej.
Koncert w ramach obchodów Roku Moniuszkowskiego.
Dzień, 15.08.2019, godz. 13:00 NMP Wspomożycielki Wiernych, Stanisławów Pierwszy
Kościół pw. NMP Wspomożycielki Wiernych
ul. Izabelińska 8, Stanisławów Pierwszy

ARTYŚCI

Anna Lubańska – mezzosopran
Jan Bokszczanin – organy/fisharmonia

PROGRAM

Stanisław Moniuszko [1819-1872] – Wybór pieśni
Stanisław Moniuszko [1819-1872] – Dwa preludia, organy solo
Mieczysław Surzyński [1866-1924] – Improwizacja nt. Święty Boże, organy solo
Marian Sawa [1837-2005] – Fantazja Regina Poloniae

Koncert kameralny
DZIEŃ, 18.08.2019, godz. 13:00 Kościół pw. Przemienienia Pańskiego
Kościół pw. Przemienienia Pańskiego
ul. Modlińska 58, Wieliszew

ARTYŚCI

Stanisław Dziewior – trąbka
Wacław Golonka – organy

PROGRAM

Jeremiah Clarke [1674-1707] – The prince of demenark’s march
Fratišek Kxaver Brixi [1732-1771] – Preludium F-dur
Johann Frdinand Norbert Seger [1716-1782] – Toccata i fuga a-moll
Jan Sebastian Bach [1685-1750] – Preludium i fuga G-dur BWV 541
Michał Lorenc [*1955] – Ave Maria (z filmu Pasja)
Władimir Fiodorowicz Wawiłow [1925-1973] – Ave Maria
Feliks Mendelssohn-Bartholdy [1809-1847] – Sonata D-dur op. 65 nr 5
części: Andante, Andante con moto, Allegro maestoso
John Stanley [1712-1786] – Trompet Voluntary

 

Koncert kameralny

Dzień, 01.11.2019, godz. 13:00 Kościół pw. Wniebowzięcia NMP
Kościół pw. Wniebowzięcia NMP
ul. Partyzantów 8, Chotomów

ARTYŚCI

Paweł Wróbel – organy
Aleksiey Balashov – obój

PROGRAM

Dietrich Buxtehude [1637-1707] – Passacaglia d-moll BuxWV 161
Johann C. F. Fischer [1656-1746] – Chaconne F-dur
Alessandro Marcello
[1686-1739] – Koncert d-moll
części: Allegro moderato, Adagio, Vivace
Jan Sebastian Bach
[1685-1750 ] – Arioso BVW 146
Heitor Villa-Lobos [1887-1959] – Bachianas Brasileiras nr 5
Jan Sebastian Bach
[1685-1750 ] – Toccata VI Partity e-moll BWV 830
(Transkrypcja na organy Paweł Wróbel)
Astor Piazzola [1921-1992] – Tanti Anni Prima, Oblivion

Uroczysty koncert z okazji 80. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej
Dzień, 01.11.2019, godz. 13:00 Kościół pw. Niepokalanago Poczęcia NMP
Kościół pw. Niepokalanego Poczęcia NMP
Plac Wolności 3, Nieporęt

ARTYŚCI

Zespół Kameralistów Polskich CAMERATA VISTULA – sekstet smyczkowy
W składzie:
Andrzej Gębski – skrzypce
Gwidon Ciężarek – skrzypce
Grzegorz Chmielewski – altówka
Elżbieta Piwkowska-Wróbel – wiolonczela
Andrzej Wróbel – wiolonczela
Radosław Nur – kontrabas
Gościnnie:
Piotr Wróbel – puzon

PROGRAM

Ignacy Jan Paderewski [1860-1941] – Menuet
Michał Kleofas Ogiński [1765-1833] – Polonez Pożegnanie Ojczyzny
Piotr Wróbel
[*1977 ] – Elegia
Piotr Wróbel [*1977 ] – Zamyślenie Motyla na sekstet smyczkowy
Pieśni patriotyczne z okresu II Wojny Światowej w aranżacji na sekstet smyczkowy z towarzyszeniem puzonu
Piotr Wróbel [*1977 ] – Polonez uroczysty Jan Kazimierz


Koncert kameralny DUO BATOR & BATOR
Niedziela, 08.09.2019, godz. 20:00Matki Bożej Fatimskiej w Legionowie
Kościół pw. Matki Bożej Fatimskiej
ul. Orląt Lwowskich 8, Legionowo

ARTYŚCI

DUO BATOR & BATOR – duet organowy
W składzie:
Zuzanna Bator – organy
Maciej Bator – organy

PROGRAM

Giulio Caccini [1545-1618] – Ave Maria
Robertsbridge Codex [1330] – Estampie (Zuzanna)
Hieronymus Praetorius [1560-1629] – Fit porta Christi pervia
Bert Matter [1937] – Psalm 1 (4 ręce i 4 nogi)
Gezang 47(4 ręce i 4 nogi)
Zuzanna Bator [1986] – Handmaid’s tale (4 ręce i 4 nogi)
Correa de Arrauxo [1584-1654] – Tiento de medio registro XXV (Zuzanna)
John Cage [1912-1992] – In a Landscape [1948] (4 ręce i 4 nogi)
Gabriel Pierné [1863-1937] – Prélude (Zuzanna)

GALERIA


Podróże małe i duże
Niedziela, 15.09.2018, godz. 12:30
Centrum Kultury i Czytelnictwa
ul. Pułtuska 35, Serock

ARTYŚCI

Izabela Kazimierska – śpiew/prowadzenie koncertu
Mariusz Dropek – fortepian
Mateusz Chmielewski – akordeon
Przemek Skałuba – klarnet

PROGRAM

Koncert skierowany nie tylko do najmłodszych słuchaczy, ale także tych najbardziej ciekawskich. W tym roku wraz z naszą znajomą dziewczynką Piosenką wyjedziemy z jej rodzinnego miasteczka – Symfonii, z domu Babci Klawiatury i pod opieką Pani Muzyki, w towarzystwie klarnetu
i akordeonu wybierzemy się w świat. Świat pełen przygód i dźwięków, piosenek i tańców. Piosenka, a wraz z nią wszystkie Dzieci pozna muzykę wielu zakątków kuli ziemskiej. Odwiedzi mieszkańców zza wschodniej granicy Polski i posłucha Kozaka, wybierze się za Tatry do Czech, aby dowiedzieć
się, że Polka wcale nie jest tańcem polskim. Piosenka z paszportem w plecaku będzie zwiedzała jeszcze więcej ciekawych miejsc i zachwyci się ich muzyką. Jakie to będą miejsca i kogo spotka Piosenka – tego dowiemy się w trakcie koncertu.
Podczas koncertu usłyszymy arcydzieła muzyki klasycznej – J. Brahmsa, C. Debussy’ego, W. A. Mozarta, W. Lutosławskiego i in. Towarzyszyć nam będą piękne, wesołe, ponadczasowe piosenki K. Kwiatkowskiej, J. Wasowskiego, T. Woźniakowskiego i innych.

GALERIA

Koncert kameralny DUO DEL GESÚ
Niedziela, 22.09.2019, godz. 18:00
Gminny Ośrodek Kultury
ul. Dworcowa 9A, Nieporęt

ARTYŚCI

DUO DEL GESÚ – duet smyczkowy
W składzie:
Arnaud Kaminski – skrzypce
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka

PROGRAM

Józef Haydn [1732-1809] – Duet na skrzypce i altówkę D-dur Hob.VI:4,
części: Moderato, Adagio, Tempo di Menuet
Robert Fuchs [1847-1927] – Duety na skrzypce i altówkę op. 60,
części: Nr. 3 Kräftig, beweg; Nr. 6 Heimlich bewegt; Nr. 7 Bewegt, trotzig; Nr. 9 Etwas geschwind, lustig; Nr. 10. Etwas bewegt, ausdrucksvoll
Wolfghang Amadeusz Mozart [1756-1791] – Duet na skrzypce i altówkę B-dur nr 2 KV 424,
części: Adagio – Allegro, Andante cantabile, Temat z 6 wariacjami. Andante grazioso
Johannes Brahms [1833-1897] – Tańce węgierskie wybór w opracowaniu na skrzypce i altówkę Duo del Gesú
Franz Schubert [1797-1828] – Der Erlkönig D.328 Wer reitet so spät durch Nacht und Wind w opracowaniu na skrzypce i altówkę Duo del Gesú
Arnaud Kaminski, Krzysztof Komendarek-Tymendorf Vagues ritournelles [2019] Prawykonanie

GALERIA

Koncert finałowy
Niedziela, 22.09.2018, godz. 19:00 Kościół pw. Matki Bożej Królowej Polski, Jabłonna
Kościół pw. Matki Bożej Królowej Polski
ul. Modlińska 105a, Jabłonna

ARTYŚCI

Anna Wróbel – wiolonczela
Jan Bokszczanin – fisharmonia, organy

PROGRAM

Marc-Antoine Charpentier [1643-1704] – Te Deum
Jan Sebastian Bach [1685-1750] – Arioso
Jeremiah Clarke [1674-1707] – March
Giulio Caccini [1545-1618] – Amarilli
Henry Purcell [1659-1695] – Trumpet Tune
Joseph Haydn [1732-1809] – Chorał Świętego Antoniego
Louis Vierne [1870-1937] – Preludium, Arabesque fisharmonia solo
Ignacy Feliks Dobrzyński [1807-1867] – Les Larmes op. 41
Samuel Wesley [1766-1837] – Gavotte fisharmonia solo
Michel Colombier [1939-2004] – Aria
Astor Piazzolla [1921-1992] – Oblivion

GALERIA